Шангај Runwu Хемиска технологија копродукции, ООД

8 ГОДИНИ Специјалност сигурен

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Дали сте производител или трговско друштво?

Ние сме двете. ние си имаме сопствена фабрика и R & D центар. Сите наши клиенти, од дома или во странство, се топло добредојде да не посетите!

Може да ви дадат сопствени синтеза услуга?

Да секако! Со нашата динамична група на посветени и способни луѓе можеме да ги задоволат потребите на нашите клиенти низ целиот свет, да се развие прилагодите специфични катализатор според различни хемиски реакции, - во многу случаи во соработка со нашите клиенти - тоа ќе ви овозможи да се намали вашите оперативни трошоци и подобрување на вашиот процеси.

Што е вашето време за испорака?

Мали цел е е околу 1-2 дена; Рефус цел е во согласност со производи и квантитет.

Што е начинот на превозот?

Во зависност од вашите барања. EMS, DHL, TNT, FedEx, UPS-от, воздушниот транспорт, поморски транспорт, итн Ние, исто така може да обезбеди DDU и ДДП услугата.

Како може l ослободување на плаќање за вас?

Ние можеме да ја добиете вашата исплата од T / T, Western Union, Кредитна картичка, која се препорачува. Ние сме злато снабдувач во Alibaba, го прифаќаме го плаќаат преку Alibaba трговија уверување.

Како се однесуваш со квалитет жалба?

Нашите стандарди на производство се многу строги. Ако има проблем вистински квалитет предизвикан од нас, ние ќе ви испратиме бесплатно производи за замена или рефундирање на вашата загуба.

Сакаат да работат со САД?